Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Charakterystyka dźwigów samochodowych

20 kwietnia, 2020

Dźwigi samochodowe, zwane też żurawiami samojezdnymi doskonale sprawdzają się podczas pracy w trudnych warunkach. Ich największą zaletą jest możliwość przemieszczania się z miejsca na miejsce, co ułatwia wykonywanie robót budowlanych i nie tylko. Jaka jest charakterystyka dźwigów samochodowych? Na to pytanie odpowiadamy w artykule.

 

Czym jest dźwig samochodowy?

Dźwigi samochodowe montowane są na podwoziu samochodu ciężarowego. Ich charakterystyczną cechą jest wysięgnik teleskopowy, który zapewnia duży udźwig, a po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki niewielkim rozmiarom, dźwigi samochodowe mogą pracować na ograniczonych, wąskich przestrzeniach, gdzie niemożliwe byłoby wykorzystanie stacjonarnego sprzętu. Mogą również bez specjalnych zezwoleń poruszać się po drogach publicznych, co ułatwia transport do miejsca docelowego. W ofercie firmy KDM Dariusz Mazur znajdziesz żurawie samochodowe z ramionami przegubowymi – o mocy od 30 do 345 Tm oraz żurawie teleskopowe o udźwigu od 10 do 90 ton renomowanej marki Hidrokon. W Dźwigach samochodowych Hidrokon zastosowano unikatowe rozwiązanie podwójnych niezależnych teleskopów zamocowanych na przegubie, hydraulicznie sterowane podpory oraz wieniec obrotu na łożysku kulkowym, zapewniający ciągły obrót. Dźwig może zostać zamontowany na podwoziu nowym lub używanym, w zależności od preferencji klienta. Montaż żurawi samochodowych Hidrokon odbywa się w Polsce lub w Turcji.

 

Jakie jest zastosowanie dźwigów samochodowych?

Dźwigi samochodowe cenione są za uniwersalność. Znajdują zastosowanie w wielu branżach, a w szczególności w branży budowlanej. Wykorzystywane są m.in. do przenoszenia dużych i ciężkich materiałów, montażu konstrukcji stalowych oraz  prefabrykowanych. Oferowane przez firmę KDM Dariusz Mazur dźwigi samochodowe marki Hidrokon mają wytrzymałą, sprawdzoną konstrukcję wykonaną ze stali wysokiej jakości, co umożliwia udźwig kilkudziesięciu ton. Żurawie samochodowe, dzięki swej budowie są mobilne, szybkie i zwrotne. Poruszają się z kompletnym wyposażeniem, dlatego mogą zacząć pracę od razu po dotarciu na miejsce.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dźwigach samochodowych, skontaktuj się z przedstawicielem firmy KDM Dariusz Mazur – autoryzowanego dystrybutorem dźwigów samobieżnych Hidrokon. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Skip to content