Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Do czego służą wciskarki hydrauliczne?

21 lutego, 2020

Wciskarki hydrauliczne są urządzeniami wykorzystywanymi do statycznego wciskania w podłoże grodzic zabezpieczających wykopy przed osuwaniem gruntu i niepożądanym działaniem wody. Są szczególnie przydatne na terenach podatnych na osuwanie się, ale też na obszarach zurbanizowanych. W porównaniu do wibromłotów wciskarki generują o wiele mniej hałasu, a także drgań, które są szczególnie niebezpieczne dla zabudowań. Zaletą wciskarek jest ich wszechstronność. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i niskiej masie można z nich korzystać w ograniczonej przestrzeni np. pod konstrukcjami mostów czy wiaduktów, jak również w miejscach niedostępnych dla ciężkiego sprzętu.

Jak działają wciskarki hydrauliczne?

Wciskarka hydrauliczna jest maszyną samokroczącą. Oznacza to, że porusza się po przygotowanych wcześniej profilach startowych. Do jej obsługi wystarczy mały dźwig do podawania materiału. Maszyna wyposażona jest w zdalnie sterowaną prasę hydrauliczną, która poprzez nacisk umieszcza grodzice w ziemi. Dzięki systemowi pochylania masztu o +/- 5° możliwe jest bardziej precyzyjne pogrążanie grodzic w podłożu, co przyspiesza proces przemieszczania się maszyny. Funkcja obrotu masztu o 180° zwiększa efektywność pracy oraz sprawia, że manewrowanie wciskarką jest łatwiejsze. Nowoczesna wciskarka hydrauliczna to bardzo dobry sposób na szybkie i efektywne wykonywanie grodzic, nawet w trudnych warunkach terenowych.

Dlaczego warto korzystać z wciskarek hydraulicznych?

Statyczne wciskanie ścianek z grodzic jest skuteczną i bezpieczną metodą tworzenia konstrukcji oporowych. Maszyna pracuje na poziomie gruntu bez konieczności używania tzw. kleszczy, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Bezwibracyjne wciskanie ścianek szczelnych,     całkowite wyeliminowanie drgań przenoszonych do otoczenia oraz bardzo cicha praca to atuty, które sprawiają, że wciskarki coraz częściej pojawiają się na placach budowy w budownictwie drogowym, mostowym i nie tylko. W przypadku pracy w trudnych warunkach gruntowych można skorzystać z urządzeń współpracujących, takich jak np. płuczki z wykorzystaniem pomp Woma oraz urządzenia do podwiercania.

Autoryzowanym dystrybutorem wciskarek do grodzic typu „Z” i „U” renomowanej marki Kowan Still Worker na terenie Polski, jest firma KDM. Oprócz sprzedaży, oferuje wynajem oraz serwis urządzeń hydrotechnicznych i geotechnicznych, a także służy swoim klientom fachowym doradztwem.

Skip to content