Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Kiedy warto zainteresować się używanym sprzętem wibracyjnym?

02 kwietnia, 2020

Maszyny wiertnicze są wykorzystywane do wykonywania wszelkiego rodzaju otworów wiertniczych. Ceny nowych maszyn są bardzo wysokie i nie każda firma może sobie pozwolić na zakup sprzętu prosto od producenta. W tym wpisie przyjrzymy się wiertnicom używanym. Czy warto zainteresować się maszynami wiertniczymi z rynku wtórnego? Zapraszamy do artykułu.

 

Jakie są zalety używanego sprzętu wiertniczego i wibracyjnego?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, kluczowym argumentem przemawiającym za zakupem używanych wiertnic i innych maszyn wibracyjnych jest cena. Różnice w cenie między maszyną, a używaną wynoszą w zależności od marki i modelu od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent. Używana maszyna wcale nie musi być gorsza od nowej, jeśli tylko była eksploatowana i serwisowana zgodnie z zaleceniami producenta. Dobrze utrzymane wibromłoty, wiertnice czy palownice, nawet te, które mają kilkanaście lat, doskonale sprawdzają się na placu budowy i będą działać jeszcze przez długi czas. Warto podkreślić, że często używane maszyny wibracyjne nie mają dużego przebiegu motogodzin. Ma to związek z tym, że nie zawsze firmy potrzebują maszyny na stałe i po wykonanej inwestycji trafia ona na sprzedaż. Odpowiednia konserwacja takiego sprzętu pozwala użytkować go przez długi czas. W przypadku wiertnic największych producentów, takich jak np. Casagrande nie ma też problemu z dostępnością części zamiennych.

 

Gdzie zakupić sprawdzony używany sprzęt wibracyjny i wiertniczy?

Rynek używanych wiertnic, wibromłotów i palownic  jest dość duży. Dominują na nim urządzenia kilku i kilkunastoletnie, głównie z zagranicy. Ze względu na wciąż wysoką cenę, nie warto ryzykować zakupu maszyny z nieznanego źródła. Lepiej wybrać sprawdzonego sprzedawcę, jakim jest np. KDM Dariusz Mazur. KDM to renomowany dystrybutor oraz serwis sprzętu wiertniczego takich firm, jak Casagrande, Tescar i innych. Dzięki doświadczeniu wyrobionym przez lata kontaktom możemy zaoferować sprawdzony sprzęt wibracyjny i wiertniczy. Każda maszyna jest przed sprzedażą dokładnie sprawdzana w naszym serwisie, konserwowana i przygotowywana tak, by była niezawodna na budowie.

Skip to content