Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Kluczowe cechy żurawi samochodowych

18 marca, 2020

Żuraw samochodowy to dźwig posadowiony na podwoziu samochodu ciężarowego lub podwoziu samojezdnym, służący do prac montażowych i rozładunkowych. Sprawdź, jakie są jego kluczowe cechy.

Z czego składa się żuraw samochodowy?

Żuraw samochodowy składa się z wciągarki, wysięgnika, obrotowej kolumny oraz podpór. Zadaniem wciągarki, teleskopowego wysięgnika oraz obrotowej kolumny jest ułatwienie podnoszenia i opuszczania ciężaru. Obrotowy pomost oraz ewentualność zmiany wysięgów sprawiają z kolei, że ładunek może być dowolnie przemieszczany. Kolejna część urządzenia, czyli wysuwane podpory, służą do podnoszenia podwozia. Dzięki nim dźwig jest stabilny w czasie pracy.

Dlaczego oferowane przez nas żurawie samochodowe są wyjątkowe?

Oferowane przez nas żurawie tureckiej marki Hidrokon są wyjątkowe pod wieloma względami. Przede wszystkim zastosowano w nich unikatowe rozwiązanie, polegające na zamontowaniu na przegubie podwójnych, niezależnych teleskopów. Dzięki temu konstrukcja oferowanych przez nas maszyn pozwala dotrzeć do miejsc nieosiągalnych dla klasycznych żurawi. Wszystkie elementy naszych żurawi wykonane zostały z wysokiej jakości stali, dlatego są to maszyny niezwykle wytrzymałe. Podpory sterowane są hydraulicznie, a rozbudowany system kontroli sprawia, że praca na nich jest bezpieczna. Ponadto nie trzeba specjalnego zezwolenia, aby poruszać się maszyną po drogach publicznych. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.

Jak jest zastosowanie żurawi samochodowych?

Żurawie samochodowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Na placach budowy służą do rozładunku i przenoszenia materiałów budowlanych na paletach, a także do ich transportu na wyższe kondygnacje budowli. Ponadto wykorzystuje się je do montażu konstrukcji:

Żurawie samochodowe znajdują zastosowanie także w przemyśle leśnym, w którym służą do załadunku i rozładunku ściętych drzew oraz w transporcie morskim. Tam doskonale sprawdzają się podczas rozładunku kontenerów.

Skip to content