Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Możliwości wiertnic wielozadaniowych

27 kwietnia, 2020

Wiertnice wielozadaniowe są zaawansowanymi technicznie maszynami, wykorzystywanymi podczas prac wiertniczych, fundamentowych, hydrotechnicznych i geologicznych. Jakie możliwości mają wiertnice i gdzie znajdują zastosowanie? Tego dowiesz się, czytając wpis na naszym blogu. Zapraszamy.

Co to jest wiertnica?

Wiertnicą  nazywamy maszynę służącą do wykonywania otworów wiertniczych w gruncie, skałach czy betonie. Wiertnice różnią się między sobą gabarytami, rodzajem podwozia, a także parametrami, takimi jak średnica moc silnika czy moment obrotowy na maszcie. Wiele rodzajów wiertnic projektowanych jest z myślą o konkretnym zastosowaniu, np. wykonywaniu pali fundamentowych lub ścian szczelinowych. Wiertnice wielozadaniowe mają o wiele szersze zastosowanie. Dobrym przykładem wiertnic wielozadaniowych są wiertnice Tescar oraz wiertnice Casagrande serii C, dostępne w ofercie firmy KDM Dariusz Mazur.

 

Jakie jest zastosowanie wiertnic wielozadaniowych.

Maszyny Casagrande serii C wykorzystywane są przy wykonawstwie mikropali, kotew i gwoździ gruntowych, ale także mogą służyć do prac w technologii jet groutingu po zamontowaniu kratownicowych przedłużek. Najbardziej popularną wiertnicą wielozadaniową Casagrande jest wiertnica typu C6 o bardzo dużych możliwościach i stosunkowo niewielkich gabarytach. Kinematyka masztu umożliwia ustawienie go w wielu pozycjach, a stabilizatory znajdujące się z przodu i z tyłu poprawiają stabilność maszyny. Jest to szczególnie ważne w przypadku prac w technologii jet groutingu, kiedy łączna wysokość masztu może mieć wysokość aż 24m.

Wiertnice Tescar można dowolnie konfigurować poprzez zmianę osprzętu, dopasowując je do indywidualnych potrzeb. Wielofunkcyjność i uniwersalne zastosowanie wiertnic wielozadaniowych umożliwia efektywne wykonywanie prac w każdej technologii. Są niezastąpione podczas budowy wiaduktów, mostów, dróg czy prowadzenia prac fundamentowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wiertnic oraz innych maszyn służących do wykonywania prac z zakresu geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania, skontaktuj się z firmą KDM Dariusz Mazur. Nasz przedstawiciel chętnie odpowie na pytania.

Skip to content