Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Nabycie sprzętu wiertniczego – zakup czy wynajem? 

02 grudnia, 2019

Sprzęt wiertniczy jest niezbędny przy różnych pracach budowlanych, hydrotechnicznych czy geoinżynieryjnych. To dzięki niemu można wykonać otwory w gruncie niezbędne przy wszelkich pracach inżynierskich. Dostępne są różne rodzaje takiego sprzętu, które służą do różnorodnych prac, między innymi do wykonywania pali fundamentowych metodą świdra ciągłego, studni głębinowych czy pali orurowanych. Obecnie coraz więcej firm z branży budowlanej decyduje się na wynajem wiertnic zamiast ich zakupu. Czym jest to spowodowane i jakie są korzyści takiego rozwiązania? Dowiecie się z dzisiejszego wpisu.

Jakie są zalety wynajmu sprzętu wiertniczego?

Niewątpliwą zaletą wynajmu sprzętu wiertniczego jest oszczędność pieniędzy. Wynajmujemy specjalistyczny sprzęt, którego cena zakupu jest wysoka, na określony z góry okres czasu i płacimy za jego eksploatację tylko w tym terminie. Jest to tańsze rozwiązanie niż kupno tak zaawansowanych maszyn. Nie musimy się też martwić o koszty magazynowania takich urządzeń w okresach przestoju (np. zimą). Dużym atutem wynajmu jest również serwis maszyn wiertniczych, który zapewnia wynajmujący. W razie awarii nie musimy się przejmować naprawą, bo realizuje ją firma wynajmująca sprzęt. To ona dba także o regularne przeglądy techniczne i konserwację wynajmowanych maszyn. Decydując się na dzierżawę sprzętu wiertniczego, nie musimy zatrudniać dodatkowych pracowników, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do jego obsługi, ponieważ wynajmujący dysponuje własną przeszkoloną kadrą operatorów z długoletnim doświadczeniem. Wynajem urządzeń wiertniczych może być też dobrą metodą na sprawdzenie interesujących nas maszyn, zanim zdecydujemy się na ich zakup.

Kiedy warto zdecydować się na zakup sprzętu wiertniczego?

Jeśli nasza firma specjalizuje się w pracach ściśle związanych z wykonywaniem różnego rodzaju otworów, to zakup sprzętu wiertniczego będzie najlepszym rozwiązaniem. W takim wypadku będziemy mieć go cały czas do dyspozycji i nie będziemy musieli martwić się o jego dostępność. Duża częstotliwość użytkowania takiego specjalistycznego sprzętu jest mocnym argumentem przemawiającym na korzyść jego kupna.

 

Skip to content