Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Sprzęt wiertniczy nowy kontra używany. Porównanie

04 listopada, 2019

Specjalistyczny sprzęt wiertniczy znajduje zastosowanie w pracach z zakresu geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania. Wiertnice i wibromłoty są wykorzystywane na wielu  placach budowy i bardzo często jest to sprzęt używany. W poniższym wpisie porównamy zalety oraz wady urządzeń nowych i używanych.

Nowe maszyny wiertnicze

Nowoczesne urządzenia wiertnicze przyspieszają i ułatwiają prowadzenie prac budowlanych. Decydując się na zakup nowej maszyny, mamy pewność, że otrzymamy wytrzymały, niezawodny sprzęt, który będzie natychmiast gotowy do użycia. Zaletą jest wieloletnia gwarancja, natomiast wadą – wysoka cena zakupu. Inwestycja w nowe maszyny zwraca się w przypadku prowadzenia licznych prac budowlanych polegających na pogrążaniu i wyciąganiu wszelkiego rodzaju pali, grodzic stalowych, profili otwartych i zamkniętych oraz rur stalowych.

Używane maszyny wiertnicze

Używane urządzenia wiertnicze są znacznie tańsze od nowych, lecz należy pamiętać, że cena nie powinna być jedynym argumentem przemawiającym za zakupem. Równie ważny jest sprzedawca, od którego zamierzamy kupić maszynę. Używane maszyny wiertnicze nieznanego pochodzenia mogą mieć ukryte wady bądź kosztowne w naprawie usterki. W ofercie firmy KDM znajdują się wyłącznie sprawdzone, w pełni sprawne wibromłoty, palownice, zaciski do pali i inne używane maszyny wiertnicze. Maszyny używane nie odbiegają funkcjonalnością od nowych pod warunkiem, że przez cały okres użytkowania były dobrze utrzymane i odpowiednio serwisowane.

Czy zakup maszyny zawsze jest opłacalny?

Na pytanie, czy lepiej wybrać sprzęt nowy, czy używany, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli mamy środki na zakup nowych maszyn z gwarancją i zapewnionym pełnym serwisem technicznym jest to dobre rozwiązanie. Kiedy jednak nie możemy sobie pozwolić na sprzęt nowy, pozostaje nam wybrać albo maszynę używaną, albo skorzystać z wynajmu maszyn budowlanych. Oferta wynajmu w firmie KDM obejmuje głowice wibracyjne, wibromłoty na koparkę, wciskarki hydrauliczne, wiertnice, pompy pogłębiające, dźwigi oraz urządzenia do wzmacniania gruntu.

Skip to content