Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Wybór wiertnicy. Czy marka ma znaczenie?

10 marca, 2020

Wiertnice są bardzo często używane w budownictwie. Wykorzystuje się je do prac w wielu technologiach fundamentowania, jak np. mikropale, pale iniekcyjne czy jet grouting, ale też np. do wykonywania wierceń geotermalnych czy studni. Wiertnice to specjalistyczny sprzęt o dużej mocy, olbrzymich możliwościach i wysokiej cenie. Na rynku działa wielu producentów, jednak nie zawsze maszyna warta jest swojej ceny. Czy w przypadku wiertnic marka ma znaczenie? W artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Czy klienci zwracają uwagę na markę?

Uniwersalna wiertnica Casagrande C6 XP, pozwalająca na pracę w wielu technologiach fundamentowania zyskała popularność na świecie. Skłoniło to producenta do uruchomienia oddzielnej linii produkcyjnej dla tego modelu. Casagrande, jako firma z ponad 50-letnim doświadczeniem w produkcji maszyn do robót fundamentowych, jest rozpoznawalna na całym świecie, a jej wyroby słyną z najwyższej jakości, niezawodności i innowacyjnych rozwiązań np. w zakresie systemów sterowania. Inną marką chętnie wybieraną przez klientów jest Tescar. Dużą popularnością cieszą się  mini-wiertnice z serii CF, których głównym atutem jest możliwość przemieszczania się i pracy w obszarach o ograniczonym dostępie. Podobnych rozwiązań praktycznie nie znajdziemy u konkurencji.

Większe wiertnice klasy medium cenione są za to, że oferują szerokie możliwości konfiguracji, dzięki którym można dopasować maszynę do indywidualnych potrzeb. Producent daje szeroki wybór opcji konfiguracyjnych. Przykładowo, sztandarowy model CF6 może być wyposażony w żerdź Kelly, osprzęt do pali rurowanych, zestaw do mieszania gruntu, zestaw do mikropali czy zestaw CFA. Klienci, znając możliwości poszczególnych maszyn i wiedząc, że sprawdziły się one na wielu placach budowy w różnych warunkach, o wiele chętniej wybierają znane marki.

Czym kierować się szukając wiertnicy?

Mając na uwadze, jak drogie są to maszyny, wybór odpowiedniego producenta powinien być dobrze przemyślany. Ważna jest nie tylko cena zakupu samego urządzenia, ale też dostęp do serwisu i oryginalnych części. W przypadku najbardziej uznanych marek, takich jak np. Casagrande czy Tescar nie ma najmniejszego problemu z serwisem. Firma KDM Dariusz Mazur, jako autoryzowany dystrybutor maszyn Tescar i Csagrande w Polsce oferuje nie tylko ich sprzedaż, ale też kompleksowe usługi serwisowe. W przypadku mniej znanych marek możemy mieć problem z dostępem do serwisu czy terminami realizacji napraw i prac konserwacyjnych.

Skip to content