Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Zakup dźwigu. Na co zwrócić uwagę?

01 września, 2019

Zakup dźwigu. Na co zwrócić uwagę?

Dźwigi to jedne z maszyn budowlanych niezbędnych przy wykonywaniu wielu prac. Jeśli używamy ich tylko czasem, to może nam wystarczyć wypożyczanie, natomiast jeżeli będziemy wykorzystywać je dużo częściej, to warto rozważyć zakup. Posiadanie takiego sprzętu na własność w dużym stopniu ułatwia wiele prac, ponieważ zapewnia nam niezależność i pozwala korzystać zawsze wtedy, kiedy mamy taką potrzebę. Zanim jednak zdecydujemy się na kupienie konkretnego dźwigu, warto dobrze się zastanowić i przyjrzeć potrzebom naszej firmy, dostępnej ofercie sprzedaży, a także naszym możliwościom finansowym.

 

Dźwig dopasowany do potrzeb firmy

Typ najpotrzebniejszego nam dźwigu możemy określić na podstawie tego, jaki jego rodzaj wypożyczamy najczęściej. Pozwoli nam to ustalić, czy niezbędny dla nas jest na przykład duży sprzęt, czy jednak najczęściej będziemy używać niewielkiego minidźwigu. Gdy już zdecydujemy się na konkretną maszynę, warto ją najpierw znaleźć w wypożyczalni i w ten sposób przetestować. To pozwoli nam na upewnienie się, czy dany rodzaj spełnia wszystkie nasze wymagania.

Podczas wyboru konkretnego rodzaju dźwigu ważne są na przykład takie parametry jak:

Jeśli znamy już te wszystkie cechy wybieramy dźwigi mające najlepsze dla nas parametry i znajdujemy wśród nich takie, które są dla nas najbardziej satysfakcjonujące cenowo. Dzięki temu mamy większą pewność, że zakupiony sprzęt będzie dla nas funkcjonalny
w codziennej pracy i zwiększy wydajność w prowadzonej przez nas firmie.

Skip to content