Fundusze Norweskie Fundusze Unijne Fundusze Unijne

Maszyny i urządzenia dla: geotechniki, hydrotechniki i głębokiego fundamentowania

Zasady działania wiertnic pionowych

23 grudnia, 2019

W każdej firmie kluczowymi elementem jest krótki czas wykonywania zadania i wysoka efektywność. Specjalistyczne narzędzia, takie jak wiertnice mogą nam pomóc w sprawnym tworzeniu potrzebnych odwiertów. Na jakiej zasadzie działają i kiedy warto je wykorzystać?

Wiertnice pionowe – jak działają?

Wiertnice pionowe to urządzenia mechaniczne, tworzące współdziałający zespół, mający na celu stworzenie otworów wiertniczych o cylindrycznym kształcie. Opierają się na nowoczesnych technologiach, jednak różnią się swoimi parametrami i mają odmienne zastosowanie. Wykorzystywane są m.in. gdy potrzebujemy informacji na temat podłoża lub gdy chcemy wykonać określoną konstrukcję. Doskonale sprawdzą się nawet w przypadku twardych materiałów, takich jak skała, czy beton. Rozróżniamy wiertnice przeznaczone do geotechniki, hydrogeologii, do pomp ciepła oraz co istotne, do wykonywania pali, mikropali i kotew. Na jakich zasadach działają te urządzenia? Jest to zależne od ich specyfiki. Zazwyczaj jednak są wyposażone w przesuwną obrotnicę z napędem hydraulicznym, która wykorzystując ruch obrotowy, napędza przyrząd wiertniczy. Całość połączona jest z podnośnikiem hydraulicznym, który pozwala na podnoszenie i opuszczane poszczególnych elementów.

Wiertnice Casagrande i Tescar

Aby zyskać gwarancję skuteczności, warto wybrać produkty znanych, niezawodnych firm. Dostępne na naszej stronie wiertnice włoskiej firmy Casagrande opierają się na nowoczesnych systemach sterowania, które minimalizują zużycie paliwa, a jednocześnie podnoszą efektywność pracy. Maszyny te skutecznie wykonują potrzebne elementy, takie jak kotwy gruntowe, pale CFA, pale wkręcane, gwoździe, mikro pale, ściany szczelinowe, czy pale wielkośrednicowe. W naszej ofercie znajdą też Państwo wiertnice firmy Tescar. To doskonałej jakości propozycje, skonstruowane tak, by docierać nawet do miejsc trudnodostępnych. Oferujemy różne modele, dopasowane do rodzaju podłoża. Niektóre z nich mogą zostać dodatkowo wyposażone w żerdź Kelly, osprzęt do pali orurowanych, zestaw CFA, zestaw do mieszania gruntu, młot udarowy do pogrążania pali, osprzęt do ścian szczelinowych, wibrator, zestaw do mikropali, dzięki czemu ich skuteczność zostaje maksymalnie zwiększona.

Skip to content